Malowanie bawialni i sal zabaw

Kupno domu - zwróć na to uwagę
Kupowanie domu – na co zwrócić uwagę?
7 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?
21 grudnia, 2017

Szkraby kochają zabawę. Podczas gier nie tylko miło spędzają czas, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to doskonały patent na spędzenie popołudnia. Są one świetną alternatywą placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy stworzyć ciekawe miejsce rozrywki dla milusińskich, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak kluczowy jest właściwy wybór kolorów i motywów pojawiających się w świetlicach. Przestrzeń można dodatkowo uatrakcyjnić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor ma znaczenie

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Kolory w świecie dziecka mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one działać na rozwój szkraba: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak istotny jest przemyślany dobór kolorów i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Na uwadze trzeba mieć to, że to jakich barw używa brzdąc podczas malowania czy rysowania, bardzo często odzwierciedla jego stan emocjonalny. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Miejsce zabaw można pomalować jednym kolorem. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Ciekawe murale bardzo często widoczne są w przedszkolach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu dodatki inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Jest w czym wybierać. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym sposobem na dekorację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko udekorujemy ściany, ale także rozbudzimy ciekawość malucha. Obrazki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto dostosować do wieku malców, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako motyw przewodni projektu na przykład: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – o farbach słów kilka

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Tyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, że wśród dzieci są też uczuleniowcy. Dlatego tak ważny jest wybór bezpiecznych farb.

Plusy

Zastosowanie muralu jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal dla dzieci to świetny plan na wyróżnienie się na tle konkurencji, a w dzisiejszych czasach ma to dużą wartość. Brzdące zwrócą uwagę na ciekawe elementy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej braki. Dobrze wykonany mural, odpowiednio wkomponowany w całość przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu plastyków oferuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest też w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Sprawdź co jeszcze wiemy o malowaniu artystycznym —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.