Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?

Malowanie bawialni
Malowanie bawialni i sal zabaw
14 grudnia, 2017
Pianka PUR
Pianka PUR – ocieplanie nie tylko dla domu
1 stycznia, 2018

W dzisiejszych czasach ludzie często poszukują niebanalnej rozrywki. Nie zadowala nas już tradycyjne wyjście na drinka, czy na imprezę. Jednym z liderów wśród przepisów na przyjemną wspólną rozrywkę pracujących razem lub wieczór w gronie kolegów został paintball. Niektórzy amatorzy tej pełnej adrenaliny walki wybrali laser tag – częstokroć nazywany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opisujących proces zwiększenia renomy paintballa laserowego. Na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie znamy dostrzegalne rozbieżności między obiema metodami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Na początek – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga określonej liczby nabojów, która towarzyszy nam w tradycyjnej wersji paintballa, dzięki czemu ból nie jest już problemem. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, lecz niezależnie od tego – celowanie przy pomocy wiązki światła ma swoje olbrzymie plusy.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego tyczy się zarówno spotykających się na arenie jak i kibicujących. Nie jesteśmy zobowiązani zapewnić wyszukanych materiałów zabezpieczających teren, a samej batalii może przyglądać się publiczność, zgromadzona bardzo blisko centrum wydarzeń.

Pojawia się wątpliwość – co w kwestii światła, jakie wyzwala broń, używana przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu uczestnicy i zasiadający na widowni poczują się komfortowo.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich powinniśmy przeanalizować temat ubioru do gry w laser tag. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, adrenalina i najlepsza zabawa idą w parze z konkretnymi środkami ostrożności i mundurami stylizowanymi na wojskowe. Szczególnie to grube ubranie może być kłopotliwe, kiedy dominuje duży upał w lipcu czy sierpniu. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Kombinezon może być praktycznie dowolny, i dlatego łączymy wygodę oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – powiększa się grono prawdopodobnych żołnierzy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie zagra w niego każdy brzdąc, a zastosują się do stosownych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w paintball laserowy – choć nierzadko będzie w tej sytuacji potrzebne specjalne zezwolenie od opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Zgadujemy, że spory ułamek z Was choć raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Obecnie paintball laserowy daje nam to, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. To może wam się spodobać – w rozgrywce paintballu laserowego nie ma zastosowania obostrzenie, że po jednym skutecznym ciosie od rywala kończy się wasza przygoda. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Renomowana spółka mająca w swoim menu takową rozgrywkę z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie się starała odwzorować broń, używaną przez wojsko z Polski albo innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Rzecz jasna obok samej broni, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o trafieniu albo wypadnięciu z gry. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie sprzętu w ciekawe elementy, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie gry i poczucia się jak profesjonalny fan wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag dziś są dostępne w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Opisaliśmy już sporo atutów laser tagu. Te argumenty, w parze z relatywnie niewielkimi cenami prowadzą do tego, iż ten sposób zabawy będzie obiecującym planem na przeżycie popołudnia/wieczoru w asyście zgranej braci, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, którzy chcą zapewnić przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Obecnie standardowa impreza klubowa może nie wystarczyć, a paintballowa konfrontacja zestawi dobrą zabawę z potrzebną dawką mocnych wrażeń, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Następnym walorem jest to, że spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Ta forma paintballa jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz zaprezentować niebanalną godzinę WF-u lub urządzić uczniom obóz.

Przestrzegamy – lwia część firm wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę coraz większą renomę paintballa laserowego, opłaca się „zaklepać” sobie miejsce dużo wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, należy przybycie odpowiednio wcześniej i oswojenie się z zasadami, działającymi na obszarze obiektu oferującego całość gry. Kiedy już będziemy przygotowani w 100%, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozpocznie się rywalizacja!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.