Firma sprzątająca

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020
Natryskowe ocieplanie domu pianką PUR
1 października, 2020

Czyste biuro lub innego typu zakład pracy to ważny aspekt, na jaki potencjalni klienci patrzą, nawiązując współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, warto zatroszczyć się o porządek. Biorąc pod uwagę powierzchnię pojedyncza osoba czyszcząca na etacie może być zbyt mało, z tego powodu sporo firm decyduje się na wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i zyskowne. Nic dziwnego, że firmy sprzątające robią się znacznie bardziej popularne. Co raz częściej bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Co oferują firmy sprzątające?

Oferta firm sprzątających obejmuje sporo czynności porządkowych. Decydując się na nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą, należy jasno opisać w umowie, które czynności są konieczne, a także w jakich godzinach i dniach będą przeprowadzane. Bardzo często firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a czasem sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Powinno się również ustalić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować 1-2 razy w tygodniu, natomiast tam, gdzie codziennie pojawia się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, warto skupić się na potrzebnych usługach. Bazowe oferty firm sprzątających to głównie czyszczenie mebli, odkurzanie i mycie i zamiatanie podłóg albo wynoszenie śmieci. W usługi wlicza się również mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Sporo firm sprzątających zapewnia również pranie wykładzin lub tapicerowanych mebli. Dostępne są również usługi okresowe, takie jak mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Dodatkowo w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dobranie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej wielkości i otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od rozeznania na temat oferowanych usług, by mieć pewność, że odpowie naszym potrzebom. Co więcej należy sprawdzić opinie i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Większość z nich nie ma problemu zawieraniem umów , zapisujących ustalenia między stronami. Do firm , które namawiają do współpracy na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o jakich trudno wynaleźć więcej informacji, trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Ważną kwestią jest również metoda pracy. Pracownicy powinni być zarządzani tak, by robienie usług odbywało szybko i na czas. Warto zwrócić uwagę także na pilnowanie grafika pracowników i na podpisy list kontrolnych, potwierdzających częstość przeprowadzanych usług. Żeby wybrać rzetelną firmę sprzątającą, należy również zainteresować się środkami czystości i urządzeniami używanymi do sprzątania. Jeśli klient nie będzie samodzielnie dostarczał niezbędny sprzęt i środki myjące, lepiej sprawdzić, jakich preparatów używa konkretna firma . Czasami firmy zachęcają do współpracy, zapewniając wykorzystanie wysokiej klasy preparatów sprzątających, jakich nie da się kupić w zwyczajnym sklepie lub galerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może okazać się korzystne z 2 fundamentalnych przyczyn. Przede wszystkim to rozwiązanie okazuje się przeważnie tańsze, niż zatrudnianie pracowników do sprzątania na etat. Poza tym, w sytuacji, gdy nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując profesjonalną firmę, zdejmujemy taki przymus z pozostałych pracowników, co oznacza, że mogą skupić się wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, które dają faktyczne przychody. Oprócz tego fachowe firmy sprzątają o wiele lepiej i dokładniej, a przy tym w pełni dyskretnie, jeśli dobierzemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, oczyszczona i nie zniechęca potencjalnych klientów. Oprócz tego firma sprzątająca zazwyczaj troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Jeśli kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), przeważnie taka informacja jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy wpływa również na stan zdrowia pracowników i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to też komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.