Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość

biuro rachunkowe toruń księgowość prowadzenie ewidencji
Jak wygląda praca w księgowości?
12 kwietnia, 2017
grafik toruń ulotki reklamowe agencja reklamowa
Dobra strona internetowa jest wizytówką firmy
13 kwietnia, 2017
Wynajem ekranów LED wynajem telebimów obsługa techniczna imprez

Wynajem ekranów LED wynajem telebimów obsługa techniczna imprez

Duże wyświetlacze ledowe od jakiegoś czasu są solidnym komponentem lokalnej architektury. Miejsca, w których są zamontowane, nabierają zdecydowanie odmiennego charakteru. Są chętniej odwiedzane, natomiast reklamy szybciej są zapamiętywane przez możliwych Konsumentów. Technika LED z pewnością posiada bardzo dużo zalet, jednak absolutnie nie należy do najtańszych. Warunki klimatyczne nie oddziałują w żaden sposób na czytelność ekranu LED, ani na sposób emitowania poprzez niego treści. Niektóre są rzeczywiście bardzo jasne, że można je zauważyć z odległości kilkunastu metrów. Także słońce absolutnie nie stanowi poważniejszego problemu – wszystkie obrazy są całkowicie widoczne. Dzięki zastosowaniu ochrony IP 65 ekrany LED wspaniale pracują w trakcie opadów śniegu, gradu bądź burzy. Aktualnie są stosowane jako charakterystyczny zabieg na potrzeby przesyłania wielorakich informacji, m in. reklam, kursów walut czy efektów sportowych. Jako pionierskie narzędzie marketingowe ekrany LED stały się praktycznie niezbędne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lub wynajmie ekranu LED?

Reklama jest dźwignią handlu – to rzecz niewątpliwa. Aby zintensyfikować sprzedaż, przykładowo rozwinąć grono stałych Odbiorców i zaintrygować nowo-powstałych, trzeba koniecznie wybrać metodę reklamy. Marki, które potrafią wydać o wiele więcej pieniędzy, będą publikowały spoty promocyjne na wysokich ekranach LED lub faworyzować własne artykuły w TV. Jak właściwie wygląda sprawa z ekranami LED? Czy wynajem ekranów jest faktycznie taki rentowny? Jak ma się sprawa z ekranami diodowymi z perspektywy technicznej? Co uczynić, żeby po długim okresie (m in. po kilku latach) wyświetlał treści jak nowy? Nie można w skrócie odpowiedzieć na wszelkie pytania, ponieważ niektóre kwestie wiedzą tylko osoby dokładnie znające branżę.

Rozważając zakup lub wynajem telebimów, musimy zwrócić uwagę na kilka fundamentalnych rzeczy, które mają wielki wpływ na jego pracę po długim czasie. Bynajmniej nie chodzi jedynie o stawkę i klasę, na które w pierwszej chwili kierują uwagę nabywcy.

Jakość diod, z których został przygotowany telebim

Ten czynnik orzeka o żywotności ekranu LED, jego wyrazistości i… cenie. Duże wyświetlacze ledowe niesamowicie tanie są zawsze wykonane z chińskich diod, które posiadają niezmiernie ograniczoną przejrzystość oraz są w stanie wywoływać mnóstwo dylematów w czasie konserwacji. Co więcej częstokroć można zaobserwować niejednolity kolor wyświetlacza, jakie są najzwyczajniej w świecie nierównością temperatur, jaka ma miejsce w diodach o wielorakich kolorach. O wiele bardziej opłacalny jest dzisiaj wynajem ekranów LED, które są wykonywane w Tajwanie. Mówiąc w skrócie nie łudźmy się jednak – najporządniejsze telebimy są robione w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii.

Metoda łączenia pojedynczych diod

Istotne jest też to, czy są montowane ręcznie czy mechanicznie. Jeśli chodzi o diody instalowane ręcznie, powinniśmy brać pod uwagę to, iż pojedyncze diody mają szansę ulec awarii i będą słabnąć. W efekcie na ekranie LED będą zauważalne ciemne punkty, natomiast naprawa również nie kwalifikuje się do najprzyjemniejszych. Diody mocowane przemysłowo nie stworzą nam wymienionych problemów.

Czytelność telebimu

Absolutnie nie może być uzależniona od czynników pogodowych, przykładowo gorącego powietrza czy światła. Czytelność na poziomie 5.000-7.000 cd wystarczy, żeby móc wyświetlać reklamy w dowolnych warunkach, nawet w czasie obfitych opadów.

Oprogramowanie do ekranu LED

Powinniśmy obowiązkowo rzucić okiem na oprogramowanie, przy użyciu którego będziemy mieli możliwość wdrażać modyfikacje na telebimie, tzn. puszczać nowe treści promocyjne, umieszczać je w konkretnej sekwencji etc. Dobrze by było, jeżeliby ekranem LED można było operować zdalnie (a mianowicie poprzez Internet). Jednym spośród najbardziej komfortowych programów jest bez wątpienia Screen Show firmy Revolution-Tech. Można za jego pomocą wykonywać faktycznie rozbudowane zestawienia materiałów promocyjnych, a to zarówno dla firmy podnajmującej ekran, jak również dla najemcy, jest niesamowicie ważne.

Kupić ekran LED czy lepiej go wynająć?

Wszystko zależy od tego, w jakiej lokalizacji będzie się znajdować, jakiej będzie szerokości i jakości. Jeśli zapłacimy za chiński ekran LED, to na sto procent musimy mieć na względzie to, że będzie potrzebować dużej liczby renowacji, natomiast w późniejszym czasie – sporych wydatków. Telebim posiada wyjątkową przewagę ponad pozostałymi wewnętrznymi przekaźnikami treści reklamowych, m in. billboardami. Inna jest najzwyczajniej w świecie dostrzegalność obrazu. Przechodnie ogromnie kierują uwagę na kreatywne obrazy, które zajmują analogicznie jak obrazy w kinie. Dla niektórych osób suma wynajęcia telebimu będzie z pewnością opłatą zaporową, a na zamontowanie ekranu LED powinniśmy mieć specjalne uprawnienie (w ogóle nie można zamontować opisanego wysokiego obiektu w przypadkowym miejscu). Warto wspomnieć, że wyświetlacze LED nie mogą być mocowane równolegle do nawierzchni, ponieważ oszałamiają jasnością kierowców – są więc traktowane troszkę jak zagrożenie. Trzeba jednakże kupić lub wypożyczyć właściwej jakości telebim, bo Konsumenci w zaprezentowanym przypadku lepiej utrwalają materiały promocyjne. A firmy częściej płacą za transmisję materiałów, bo oddziałuje to na sprzedaż.

Jeśli jesteś zainteresowany przedstawioną formą promocji, kliknij w odnośnik mieszczący się tutaj – Wynajem ekranów LED

Komentarze są wyłączone.