Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kurs pływania dla dzieci
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Stanowczo za dużo osób ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element musi być dobrze dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom schorowanym, mającym problemy z kręgami, jest ona niezbędna każdemu. Wpływa ona w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej profesjonalne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może wyrządzić szkody. Warto też zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą opcją są najczęściej sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy medyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Mają oni największą świadomość odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Istotne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne ustawienie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Ale przy wyborze nie możemy zwracać uwagi wyłącznie na pozycję spania. Konieczna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – jedynie ogólna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zdezorientowania klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zmniejszyć ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena kojarzy się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Komentarze są wyłączone.