Kurs pływania dla dzieci

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dentysta Toruń – Leczenie i profilaktyka
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój dzieci. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich ciekawym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dopasowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj niknie tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą ogromny stres, zarówno dla matki jak i maluszka. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w zajęciach. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie dzieci. Pamiętajmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu był zadowolony. Basen jest dużą ilością nowych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, w trakcie których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i fantastycznie się bawią, dodatkowo mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się podczas urlopu wskoczyć do jeziora, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają więcej możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko dobrych stron. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.