Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie stomatologicznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – co oprócz kostki
29 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozwoju technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od ręki w trakcie jednej lub kilku wizyt w klinice stomatologicznej. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na końcowy rezultat należało czekać aż do końca leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych łączy się sporym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z tkanką kostną, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant stomatologiczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze efekty przy zaledwie pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a przy okazji usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym jest całkiem komfortowy i nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez trudu regulować natężenie światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę korekty niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik

Komentarze są wyłączone.