Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
24 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
30 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co się bardziej opłaca – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się oba sposoby w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest powszechnie znany, włoski trzeba „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa zazwyczaj dwa lub trzy dni. Nieraz u pewnych Pań wcale nie trzeba aż tyle wyczekiwać, i włoski zaczynają wychodzić ponad skórę już po jednej dobie. Metoda jest bardzo bezpieczna, mimo tego że przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt kruchych naczynek krwionośnych, których nie wolno zaogniać podgrzanym woskiem. Potrafią tworzyć się wtedy czerwone, duże plamy i w konsekwencji jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog osadza ciepły wosk na dowolne partie ciała, a później dociska specjalne plastry bądź długie części materiału. Mocnym ruchem dłoni zrywa je razem z z włoskami. Metoda jest dla delikatnych Klientek wyjątkowo kłopotliwa. Bolesność zależy zwyczajnie od progu bólu, który jest odmienny u każdego z nas. Naskórek po terapii za pomocą wosku jest zaczerwieniona wyłącznie troszkę, jednakże proponuje się przez co najmniej 4-5 dni dni rezygnować z gorących kąpieli i peelingów w miejscach, w których zastosowano depilację.
Należałoby bez wątpienia opisać zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Do depilacji, a faktycznie epilacji – wystarczy przygotować wybrany obszar 24 godziny wcześniej. Powinniśmy precyzyjnie ogolić nogi zwyczajną jednorazową maszynką do golenia. Absolutnie nie musimy „hodować” włosków przez ileś dni, a taka możliwość jest niewątpliwym ułatwieniem w trakcie epilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w przeciągu 20 minut, jednak najpierw należy odpowiedzieć na pytania w ankiecie bądź omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji przy użyciu lasera jest przykładowo przyjmowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która intensywnie podrażnia komórki skóry. Absolutnie nie wolno też leżeć w słońcu na plaży na 2 tygodnie przed i po zabiegu. Szczególnie istotne jest także to, ażeby nie używać peelingów miejsc, które będą poddane depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na 7 dni przed oraz po wizycie. Ogólnie rzecz ujmując nie można ponadto odsłaniać ciała na promienie słoneczne w trakcie kolejnych zabiegów, więc jesień oraz zima są doskonałym okresem. Klientkom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się też odradza. Kosmetolog przy użyciu bladego ołówka oznacza na skórze wszelakie przebarwienia, piegi i znamiona, bowiem laser ocenia intensywniej zabarwione obszary skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest niezwykle wydajny w przypadku kiedy chodzi o włoski mocne oraz o silnym zabarwieniu – swobodnie mamy możliwość je usunąć. W gabinetach, w jakich robi się zabiegi z medycyny estetycznej, sesje całkowitego usuwania owłosienia przy użyciu lasera na każdym kroku robią fachowcy. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało wyposażone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby obszarów, do których trudno dotrzeć, między innymi pachy, okolice bikini oraz o większym zasięgu oddziaływania, którą można ekspresowo usunąć owłosienie z nóg. Laser na kilka sekund „ciągnie” naszą skórę, uszkadza poszczególne cebulki włosków i przesuwa się na nowy obszar skóry. Jeśli uwzględnimy odmienną grubość włoska, sumę melaniny lub liczebność owłosienia, krótko mówiąc nie możemy precyzyjnie przewidzieć, jaki osiągniemy rezultat po jednorazowej wizycie. Przeciętnie niszczonych jest coś koło 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Klientki, które przypadkiem mają do czynienia z depilacją podgrzanym woskiem, koniecznie powinny to przeczytać. Do zabiegu powinniśmy koniecznie zapuścić włoski i to jest przypuszczalnie najbardziej trudne. Co więcej te Kobiety, które nigdy nie były na przedstawionym zabiegu w salonie, powinny się nastawić na to, iż depilacja za pomocą plastrów z woskiem wcale nie należy do najmilszych – to bolesna metoda. Wszystko jednakże zależy od szybkości wykonywania zabiegu i doświadczenia kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog praktykujący depilację za pomocą plastrów z woskiem zrobi to szybciutko i beż żadnych kłopotów, absolutnie nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. Na starcie nakłada równomiernie nagrzany wosk, a po chwili przykłada uprzednio przygotowane plastry oraz stałym ruchem likwiduje włosy. Generalnie w czasie zabiegu można odczuć jedynie oderwanie pierwszego plastra, ponieważ to ono jest zwłaszcza najtrudniejsze.
Nogi stają się od razu jedwabiście gładkie – to nie ulega wątpliwości zabieg dla Kobiet, które oczekują bezzwłocznego wyniku. Cała procedura trwa mniej więcej 20 minut, natomiast gładkość jest zachowana przez około 2 tygodnie. Włoski, które potem odrastają, są wyraźnie dyskretniejsze i mają jaśniejszy kolor. Ponadto nie ma żadnych efektów ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed sesją musimy wypełnić drobiazgową ankietę, którą powoli analizuje się z kosmetologiem. Ekspert odpowie na wszelkie pytania także w czasie depilacji. Nie trzeba w ogóle martwić się o ból, może jedynie trochę szczypać wsysana poprzez konkretniejszą głowicę skóra. Zwłaszcza w delikatnych partiach można mieć wrażenie dyskomfortu, między innymi w strefach intymnych. Podczas sesji musimy mieć na uwadze to, iż będzie zauważalny lekki zapach spalanych cebulek włosów. Zabieg jest szybki oraz czasami przyjemny. Kosmetolog powiadamia wszystkie kobiety, iż wyeliminowana będzie wyłącznie spora grupa cebulek. Jest to uzależnione od fazy wzrostu włosa – kolejne muszą w takim przypadku wzrosnąć, by wolno było je usunąć laserem. Przez kilka dni włoski będą się kruszyć, przykładowo kiedy będziemy ścierać skórę po kąpieli. Pozostałe włosy będą delikatniejsze i będą także wolniej dojrzewały. Można będzie uchwycić rejony, w jakich będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po sesji może być podrażniona i w tym okresie wolno korzystać z pantenolu. Jeden zabieg nie da zadowalających efektów, dopiero kompletny pakiet potrafi usunąć włosy całkowicie (i ani razu nie odrosną).
Uogólniając: w przypadku kiedy chcemy zdecydować się tylko na jednorazowy zabieg, mamy możliwość wybrać depilację ciepłym woskiem (jednak po pewnym okresie włoski będą dojrzewały takie same). Natomiast jeżeli ktoś zamierza zredukować owłosienie dokładnie, warto zainwestować w sekwencję wizyt depilacji laserowej. Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Komentarze są wyłączone.