Dobry Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy automatycznego nawadniania
23 sierpnia, 2020

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko efekt regularnej pielęgnacji, ale także kontakt z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Z tego względu trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Dbałość o włosy i umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie muszą być wzięte pod uwagę. Wśród innych istotny jest także wygląd salonu i stosunek do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy albo okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są także dyplomy, jakie zwykle można przejrzeć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer wciąż się kształci – bierze udział w wykładach, szkoleniach zjazdach. Poszerza wiedzę i śledzi nowości. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią wielu klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza dyplomami zazwyczaj powinien mieć również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni tworzą fantazyjne upięcia, które będą doskonałe na przykład na ślub albo inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego umiejętności nam odpowiadają. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, aby upłynął w miłej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, jednak należy mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów trzeba unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na swoich klientów lub na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej dobrze także sprawdzić, ile czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Przez to poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego wymagają.

Istotna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować zniżkę, zabieg regeneracyjny lub nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest niezwykle istotny. W tej dziedzinie podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie narzędzia są porządnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, aby narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jakim stopniu zespół troszczy się o porządek salonu. Jeśli na podłodze leżą nieusunięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to sygnał, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjęciem nowego  klienta.

Należy też zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ponure, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi także jakość sprzętu i produktów, jakie są tam wykorzystywane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw ma wpływ na rezultat działań fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej szkody, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.