Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

kancelaria notarialna Toruń notariusz poświadczanie dokumentów
Z czym warto iść do notariusza?
8 kwietnia, 2017
kancelaria notarialna notariusz toruń notariusz usługi
Poświadczenie umowy najmu mieszkania
11 kwietnia, 2017
zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

Jak zorganizować wystrzałową imprezę?

Wszyscy dobrze wiemy, że genialne imprezy to takie, które absolutnie nie są zaplanowane „od A do Z” – więc mnóstwo rzeczy zwyczajnie dzieje się pod wpływem chwili. Niekiedy jest tak, iż im bardziej nie chce nam się przygotowywać oraz nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, wtedy impreza jest tym bardziej atrakcyjna. A w przypadku kiedy przygotowujemy się tydzień wcześniej (panie fundują sobie niekiedy fajne ciuchy z owej okazji oraz dopasowują make up), to impreza okazuje się bardzo nudna oraz pragniemy natychmiast z niej uciec. Osoba, jaka jest organizatorem nie potrafi całkiem przewidzieć wszelkich sytuacji, może jedynie zasugerować pewne ramy, przykładowo że o północy w Sylwestra wszyscy uczestnicy będą sączyć szampana na zewnątrz i oglądać piękne fajerwerki. Jego fundamentalnym celem jest jednak to, żeby niczego uczestnikom absolutnie nie zabrakło. Rewelacyjnym pomysłem jest stworzenie właściwej ramy muzycznej, m in. na imprezie będzie grał kultowy DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Zorganizowanie imprezy w ogóle nie polega jedynie na zaproszeniu przyjaciół sms-em i ustawieniu napojów z alkoholem na stole. Właśnie – jeżeli kierujemy swoją uwagę na zaproszenia. Przekazywanie płytkich sms-ów w stylu: „w sobotę zabawa, wpadaj”, „w weekend u mnie, impreza do świtu” bądź „wpadnij, zabawa u mnie”, jest delikatnie mówiąc – pospolite. Wspaniałym konceptem jest wówczas opracowanie zaproszeń oraz własnoręczne ich wypisanie, bądź przesłanie wiadomości, ale o troszkę odmiennym charakterze, na przykład:

„W związku z niezliczonymi petycjami mieszkańców, książę wszelkich włości król Andrzej I, jako że jest wodzem dobrym, nakłania na legendarną zabawę pod „Strażnikiem Bramy”, jeśli tylko w piątek Słońce zamaskuje się za widnokręgiem. Przykładnie trzeba posiadać przestronne okrycie oraz okazałą miarę dobrego nastroju. Na wieczerzy robieniem muzyki zajmie się atrakcyjny DJ, a biesiada zatrzyma się w takiej sytuacji, gdy wszyscy przybyli goście pogrążą się we śnie albo nawrócą do własnych pałaców.”

Brzmi ciekawiej, prawda? Na pewno więcej przyjaciół zawita na zabawę po otrzymaniu owej wiadomości. Trzeba pamiętać, żeby mówiąc w skrócie nie była zbyt napuszona – musi koniecznie obejmować należytą dawkę powagi i humoru. Których błędów unikać? Opisany wyżej sms albo zaproszenie w postaci karteczki w ogóle nie może nikogo dotknąć. Podarujmy sobie opisywanie kogoś niezbyt wygodną ksywką (choćby jeśli na konkretną osobę w ten sposób mówią inni), zapisywanie cudzych cech temperamentu (zwłaszcza pejoratywnych) i pozostałych równorzędnych rzeczy.

W przypadku kiedy drukujemy karteczki dla przyszłych gości, to krótko mówiąc nie muszą one posiadać konstrukcji czystej karteczki wypełnionej tekstem. W ogóle nie muszą to być też karteczki zakupione w sklepiku z artykułami papierniczymi lub w sieci. Dobrym pomysłem jest własnoręczne stworzenie graficzne zaproszeń, m in. w formie miecza rycerskiego rodem ze Średniowiecza. Wszystko zależy bez wątpienia od charakteru imprezy, przykładowo czy uczestnicy. będą mieli jakieś stroje.

Jak przygotować fajny jadłospis?

I tu pojawia się zasadniczy, i równolegle zapewne najważniejszy problem: czy jakiś z przyjaciół posiada alergię bądź nietolerancję na jakieś składniki? Jakie są skłonności kulinarne przyszłych uczestników? Czy chcą spędzać czas na działce przy ognisku czy zjadać wyrafinowane posiłki restauracyjne? Na udanej prywatce alkohol nie „zamaskuje” smakowitego jedzenia, to znaczy, iż dania powinny mieć pierwszoplanowe miejsce, natomiast nie musujące wino czy cytrynówka. Każdy doskonale wie, iż nie można pić tych napojów na tzw. „goły żołądek”. Zanim przybyli goście zaczną pić wysokiej jakości napoje wyskokowe, koniecznie muszą coś zjeść. Menu musi obowiązkowo być dostosowane preferencji smakowych, np. w przypadku kiedy koleżanka z tego samego roku ma alergię na marchew, to rewelacyjnie by było, gdyby na stoliku pojawiały się zakąski i główne posiłki bez niniejszego warzywa. Jeżeli kolega ze studiów ma problem z nietolerancją zbóż oraz laktozy, wówczas dobrze jest przyrządzić co najmniej 2 potrawy wyłącznie dla niego. W przeciwnym razie będzie tkwił przy pachnących potrawach i nic nie jadł, albo dostarczy własne posiłki, zaś na to ogólnie rzecz ujmując nie powinien pozwolić żaden gospodarz (jeśli zależy mu na tym, aby wszyscy przybyli goście znakomicie się bawili). Koszty zabawy mamy możliwość oczywiście podzielić na wszystkich gości – wspólnie z kosztami wynajęcia DJ-a. Każdy spośród nich przyniesie zwyczajnie ze sobą alkohol oraz wcześniej omówione posiłki. Trzeba jednakże uważać na to, by krótko mówiąc nie pojawiło się 20 butelek piwa oraz jedyne białe wino (albo na odwrót). Lecz to co kto przynosi powinniśmy zaplanować na początku.

Jeżeli chcesz wynająć na własną dyskotekę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to wejdź w odnośnik po prawej stronie – DJ łódź – a znajdziesz pod nim ciekawe informacje.

Komentarze są wyłączone.