Certyfikat angielskiego Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Ogrody projektowanie i zakładanie – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament
30 sierpnia, 2020

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest ważny w kilku tysiącach instytucji, nie tylko w Polsce. Zdobycie go wymaga kilku etapowych starań. Dzięki nim bez problemu zaprezentujemy nasze kwalifikacje na nie jednej rozmowie o pracę, czy w razie składania papierów na studia. Perfekcyjnie oceniają nasze umiejętności i przedstawiają je na papierze. Nie w każdym miejscu jest możliwość zdobycia certyfikatu. Taką możliwość dają tylko wyspecjalizowane kursy angielskiego. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki temu zdobywamy profesjonalny certyfikat. Gdy zdecydujemy się na podejście do egzaminu, dobrze jest skorzystać z usług szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu nie łatwo jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres wiedzy i jest dostosowany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam większe możliwości. Ułatwia to dostanie się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki podzieleniu egzaminów na kategorie łatwiej jest się do nich ustosunkować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem powstałym specjalnie dla najmłodszych. Ocenia on poziom wiedzy na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mają możliwość otrzymać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich stopień zaawansowania i zachęca do kolejnych starań powiązanych z nauką języka. Prościej jest im w późniejszych latach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, które przydadzą się na dalszych etapach kształcenia. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego osobom pełnoletnim. Zdany egzamin reprezentuje zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuację nauki na wyższym poziomie i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz możliwość pracy w środowisku wielojęzycznym. Zdobycie certyfikatu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest uznawany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English udowadnia, że poradzisz sobie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zwolnienie z lektoratu na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w obcym kraju w języku angielskim. Posiadając konkretne wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English reprezentuje poziom zaawansowany. Jest honorowany przez najlepsze marki. Informuje, że umiesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno na co dzień, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najbardziej zaawansowanym certyfikatem z serii Cambridge English. Potwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go jesteśmy już w stanie zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też możliwość przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin odzwierciedla umiejętności w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to istotne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych zdolności. Nauka do tego egzaminu obejmuje specjalistyczne słownictwo wymagane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Tłumaczy to też wagę certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy zaliczenie w formie kilku minutowej rozmowy w języku angielskim. Weryfikuje naszą wymowę i wiedzę w różnych tematach, mających miejsce w życiu codziennym. Trzeba brać pod uwagę, że przebieg egzaminu zależy od tego, którego certyfikatu się podejmiemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup wiekowych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie adekwatnie do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też powiązane z tym, co pragniemy dzięki nim zyskać. Jeśli jest nam niezbędny do wymarzonej pracy, za pewne wybierzemy inny, niż w przypadku starania się na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.