Rodzaje depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębowe
27 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie prądu stałego oraz tym samym uszkadza cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje na równi niewielkie natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.