Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi laserowe
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
25 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, przez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który stymuluje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się nieliczne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Tak samo ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będą pokarmy z niską zawartością soli, sodu, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak pamiętać, aby nie przemęczać ciała i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową również uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale trzeba pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Te miejsca również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.