Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi laserowe

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje wiele ciekawych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale też formują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie oraz promują rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają ciągle nowsze oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, nowoczesne metody sprawiają, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obarczają już zdrowia pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród nowoczesnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej używane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich nieczystości. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie wyciąga zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody z reguły angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, dodatni wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi nadają skórze jędrność i elastyczność i powstrzymują proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się też materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki szczególnie przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, w głównej mierze z tych części ciała, które są niepodatne na aktywność fizyczną oraz specjalne diety. Innowacyjna technologia pozwoliła opracować metody, które powodują, że komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, ze względu na co zdecydowanie prościej jest je odessać lub przenieść do wątroby, skąd zwykle usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają także inne pozytywne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają wydalanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny albo rozstępy.

Istnieje kilka nowatorskich metod formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek masuje ciało i tym samym rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu tkanki tłuszczowej w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki sile ultradźwięków. Istnieją też techniki wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te zabiegi są mało inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej oraz zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują nowocześniejsze oraz skuteczniejsze zastosowania, dzięki postępowi oraz co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują nowoczesne zabiegi laserowe, które działają na różne części ciała oraz tak samo różne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z właściwie każdej części ciała na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają też problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, zabijając bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. W wyniku tego część zabiegów dodatkowo oddziałuje na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją jednak zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują innowacyjne technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, aby podnosiły oraz trzymały konkretne partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.