Liposukcja nieinwazyjna Toruń

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne kościołów
28 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanieEndermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
29 sierpnia, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji skrywa się zabieg, którego celem jest usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na podzieleniu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również pozytywnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W czasie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, aby można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, by przeszły w stan płynny i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje wydalona w przeciągu kilku dni.

Liposukcja laserowa ma też dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, choć ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest wprost na tłuszcz. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Aby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są transportowane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody zwalczania tkanki tłuszczowej, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.