Kruszywa od A do Z

dj na wesele gdańsk muzyka na wesele muzyka do pierwszego tańca
Wspaniała muzyka na Twoje wesele, czyli co może zrobić dla Ciebie DJ
5 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak przygotować nieruchomość pod sprzedaż?
23 maja, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Przedsiębiorstwo ProKrusz od kilku lat oferuje usługi sprzedaży i transportu kruszyw stosowanych w budownictwie drogowym, jak i kruszyw budowlanych. W naszej ofercie oferujemy wysokiej jakości kruszywa, materiały naturalne, jak i kamienie drogowe. Materiały pochodzące z naszych źródeł oferowane są głównie fabryką prefabrykacji betonowej, wytwórcom kostki brukowej jak i wytwórniom mieszanek bitumicznych. Co więcej kruszywa proponowane są także klientom indywidualnym. Każdy może skorzystać z naszej ogromnej palety produktów.

Co można odszukać w ofercie firmy ProKrusz?

Podstawową grupą sprzedawanych przez nas produktów są kruszywa drogowe. Zgodnie z swoją nazwą kruszywa drogowe używane są w budownictwie drogowym. Wykorzystuje się je do utwardzania nawierzchni, utwardzania podjazdów, tworzenia podstawy drogowej, jak i do układania warstw spajających. Kruszywa drogowe powinny spełniać określone normy, powiązane najczęściej z ich twardością, jak i współczynnikiem ścierania. Przecież stanowią one kluczowy składnik konstrukcji dróg i autostrad. Kruszywa drogowe, oprócz wyszczególnionych wyżej cech, powinny się także charakteryzować wytrzymałością na zmienne realia atmosferyczne, co jest niezmiernie istotne w naszym klimacie. Przy użyciu dobrej jakości kruszywa wielce zróżnicowane temperatury nie wpłyną negatywnie na wytrzymałość powierzchni drogowej. W zasobach naszej firmy znajdziecie następujące gatunki kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to surowiec o granulowanej strukturze powstały w wyniku przekruszenia tłucznia w urządzeniu kruszącym (drugie kruszenie materiału skalnego). Możemy zaoferować piasek łamany o dwóch rozmiarach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest powszechnie stosowany do tworzenia betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest kruszywem łamanym o urozmaiconej grubości ziaren (od 2 do 20 mm). Powstaje po przekruszeniu tłucznia w urządzeniu granulującym. Grys to materiał używany zarówno w budownictwie drogowym, oraz w ogrodnictwie jako materiał do dekoracji.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to głaz łamany o urozmaiconych rozmiarach. Kliniec jest materiałem zrodzonym z pierwszego kruszenia. Jako podstawowe kruszywo drogowe stosowane jest do utwardzania nawierzchni.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane zwykle używane w budownictwie drogowym pozyskiwane z skały. Tłuczeń cechuje się chropowatą powierzchnią i budową bryły sześciennej. Przeznaczany jest do wytwarzania nawierzchni drogowych i w przemyśle kolejowym.

Następną grupą dostarczanych przez naszą firmę surowców są kruszywa budowlane. Jako, że wykorzystuje się je do stawiania domów mieszkalnych, jak i obiektów użytkowych, niezwykle kluczowe jest aby kruszywa budowlane były odporne na ściskanie, wycieranie i uszkodzenia wtórne. Przecież mają one zagwarantować wytrzymałość konstrukcji obiektu. Kruszywa budowlane dostarczane przez ProKrusz spełniają jakiekolwiek wymogi bezpieczeństwa. Oto najpowszechniejsze kruszywa budowlane, udostępnione w naszej atrakcyjnej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek to luźna skała osadowa składającą się głównie z kwarcu. Wielkość ziaren tego surowca wynosi od 0, 05 do 2 mm. Służy do produkcji betonu i elementów stosowanych w budownictwie.
 • Żwir – dostarczamy żwir o takich frakcjach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, analogicznie jak piasek stosowany jest do fabrykacji betonu i prefabrykatów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące na masową skalę na terenie naszego kraju.

Inną grupą kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to surowce mineralne rozdrobione w wyniku degradacji skał lub przy użyciu przemysłowych technologii rozdrabniania. Występują na masową skalę w naturze. Kruszywa naturalne używane są w przemyśle budowlanym i drogowym. ProKrusz sporządził dla Was specjalną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – węglanowa skała osadowa. Stosuje się go do produkcji specjalnego cementu, w przemyśle ceramicznym, jak i do wytwarzania produktów ognioodpornych.
 • Wapień – w naturze skała osadowa zbudowana głównie z węglanu wapnia, przede wszystkim w formie kalcytu. Jako surowiec naturalny jest niezmiernie przystępny w obróbce, przez co szczególnie popularny w branży budowlanej.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o szarym, lub różowym zabarwieniu (zależnie od środowiska zalegania). Stosowany jest jako kamień wykończeniowy i ozdobny.
 • Gnejs – kamień metamorficzny o wyjątkowym wyglądzie. To kruszywo wykorzystywane jest jako materiał drogowy i budowlany.
 • Bazalt – skała lita o niezwykle ciekawej formie. Cechą charakterystyczną bazaltu jest odrębność słupowa. Jako kruszywo budowlane odróżnia się wysoką odpornością na działanie kwasów kwasy uszkodzenia mechaniczne.

Kruszywa, zarówno te naturalne jak i wytwarzane sztucznie są potrzebne człowiekowi od bardzo dawna. Kruszywa wykorzystywane są do budowy autostrad, budynków, do aranżacji ogrodu, a nawet do wyrobu porcelany. Firma ProKrusz, jako fachowy dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego gwarantuje doskonałą jakość swoich wyrobów. Od kilku lat zaopatrujemy wielu wytwórców ciesząc się nieprzerwanie dobrą opinią. Nasza działalność skupia się nie tylko wokół sprzedaży kruszywa, ale także na transporcie. Dostarczamy nasze produkty na terenie Polski, niezależnie od wielkości zamówień. Dbamy o satysfakcję naszych Klientów i długofalowe relacje z partnerami biznesowymi. Stawiamy na szybkość i profesjonalizm. Dostarczamy wysokiej jakości kruszywa odpowiadające wszelkim standardom. Zobacz już dziś, że ProKrusz to kruszywa numer 1!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: kruszywa Warszawa

Komentarze są wyłączone.