kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzacja Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Chwilówki gotówkowe
2 września, 2020

kurs na pojazdy uprzywilejowane

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa niezbędne jest podstawowe prawo jazdy właściwej kategorii, pozwolenie Starosty, a także świadectwo odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Dodatkowo niezbędne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość prowadzenia pojazdów. Pełne szkolenie gwarantuje uzyskanie wszystkich koniecznych dokumentów. Dla kierowców, którzy zdobyli uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się szkolenia uzupełniające, które powiększą zdobyte kompetencje. By rozpocząć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Jedynym wymaganiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady odpowiedniej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Same badania lekarskie można przejść po szkoleniu lub w jego trakcie.

Dla kogo szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje przede wszystkim osoby, które zamierzają kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wykazywać się szybką reakcją, umiejętnościami oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które nadają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Między innymi są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej oraz gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to też pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje także kierowców chcących podjąć pracę w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Mając takie uprawnienia można też prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był ułożony w taki sposób, by nauczył kierowcę reagowania na trudne sytuacje w ruchu drogowym oraz unikania kolizji. Poznając techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo na równi swoje, a także pasażerów oraz innych osób wymagających pomocy. Szkolenie przedststawia niebezpieczne sytuacje, gdzie prawdopodobna jest strata kontroli nad pojazdem. Podczas szkolenia kierowcy rozwijają swoje zdolności, które są niezbędne do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające zostało skierowane dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz egzamin wewnętrzny. Wśród tematów, które są w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Ważnym elementem jest też przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które będzie bazą do odebrania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszystkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przygotowanie formularza zgłoszeniowego. Wszelkie materiały szkoleniowe oraz egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Również zaliczenie badań psychologicznych oraz lekarskich dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy bazują na latach doświadczeń i wiedzy, które szczegółowo przekazują kierowcom. Utworzony program szkolenia za pomocą doskonałej organizacji oraz wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do jazdy w trudnych warunkach. Kształcenie zgodne z obowiązującymi normami, doskonałe warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

 

Komentarze są wyłączone.