Klimatyzacja Bydgoszcz

Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020

Współczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Czyste powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na produktywność. Wysoka jakość powietrza oraz optymalna temperatura, stanowią fundament naszego komfortu oraz pozytywnie wpływają na zwiększoną motywację oraz chęć wykonywania zadań. Aby zagwarantować sobie odpowiednie warunki z reguły rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najlepiej reguluje temperaturę wewnątrz mieszkania dając nam chłód w czasie upałów. Jedynym minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem świetnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Czym jest rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, by uzyskać jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz mieszkania zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku mieszkania, dając wychłodzenie oraz komfort cieplny niezależnie od tego, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach przeważnie używanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy usuwające kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się jedynie latem. Sporo klimatyzatorów potrafi także ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście centralnego ogrzewania czy innych systemów grzewczych, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele czynników, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania budynków pochodzą ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe oraz zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba rozgrzać, na co pobierana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator posiada specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tym samym filtrują powietrze wprowadzane do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup jednego z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką oszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a ponadto wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku mieszkania jest połączenie obu tych systemów oraz zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zysków z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma sporo różnych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort w środku mieszkania i dostęp świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy występowanie niechcianych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odgrodzić się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja-bydgoszcz.pl

Komentarze są wyłączone.