Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest właściwie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na ostateczny rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość poznania rezultatu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć od razu na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze efekty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a do tego usuwa do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest całkiem wygodny i nie pożera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może swobodnie regulować siłę lampy i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć też za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Stosuje się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Licówkami da się schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę korekty minimalnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.