Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu
31 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Sprawy rozwodowe, karne, finansowe – kiedy jest potrzebna pomoc adwokata?
3 kwietnia, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co wybrać? Kosztowny depilator, gorący wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta pragnie posiadać perfekcyjne ciało, koniecznie bez żadnego włosa! Część z nas wcale nie zamierza marnować czasu na finansowanie kremów na potrzeby depilacji, z którymi musimy stać pod prysznicem 20 minut. Jednorazowe maszynki, sprawiający dużo bólu wosk, kosztowne akcesoria do pozbywania się owłosienia w zaciszu własnego domu – powinny ostatecznie odejść. Został opracowany ostatnimi czasy ich następca – profesjonalny laser, który jest w stanie zredukować włosy z całego ciała i to na całe życie. Jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ten tekst.
Golenie nóg jest wyjątkowo męczące. Myśli o tym na pewno każda kobieta. Rosnące włosy są odporniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze ciężej ich nie zauważyć. Jeżeli zamierzamy iść na zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, wtedy powinnyśmy obowiązkowo wiedzieć jak wykonać wszystkie czynności, bo możemy zrobić sobie krzywdę, tzn. nadwyrężyć skórę. Krótko mówiąc nie wolno zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, bowiem to kwintesencja idealnie gładkich nóg (czy pozostałych części ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowatorskich technologii i zdecydować się na laser? To niezawodna metoda, ale wcale nie jest aż taka prosta. Musimy zapisać się na kilka kosztownych zabiegów, aby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski na stałe. Bardzo istotne jest przygotowanie ciała do opisanego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo oraz pociągającą, doskonałą skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, ile czasu przeznaczasz codziennie na pozbywanie się włosów z nóg lub pach? Jeśli kupiłaś w sklepie maszynkę do golenia to marnujesz codzienne aż 7 minut, co daje plus minus 167 godzin każdego roku. Depilator mechaniczny lub bawełniane paski z woskiem tylko na pozór są skuteczne, ponieważ należy z nich korzystać nie mniej niż przez kilkadziesiąt minut co parę tygodni. Do tego dochodzą specjalne balsamy, kremy i następne kosmetyki, których celem jest spowalniać odrastanie włosków albo ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest kłopotliwa i oczywiście dzięki niej można mieć w najbliższym czasie kłopoty z wrastaniem włosków. A oprócz tego wcale nie jest taka tania. Mając na uwadze te wszystkie środki, można zdecydowanie stwierdzić, że depilacja laserowa jest najskuteczniejsza i najtańsza. W Polsce renoma tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest jeszcze zadowalająca. Dużo Klientek dowiaduje się o niniejszej opcji w trakcie konsultacji i zapisów na inne zabiegi, przykładowo rozgrzanym woskiem. Stąd nie decydują się na to, bowiem mówiąc w skrócie nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. A na marginesie o depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego krąży kilkanaście zwodniczych opinii.

Powód? Gdyż wyrażenia „depilacja” oraz „epilacja” są używane jak synonimy. Da się to zaobserwować chociażby po tekstach w Internecie, bądź uwagach rozmaitych osób na forach i na portalach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia i mówiąc w skrócie nie polega wyłącznie na tym, iż w jednym z niniejszych wyrazów nie ma magicznej literki „d”. W manualnej depilacji (przykładowo za pomocą plastrów z woskiem bądź depilatorem mechanicznym) pojedynczy włos jest usunięty, jednak wyłącznie na pozór. Cała cebulka oraz brodawka odżywiająca włosek są nienaruszone. Przez to depilację musimy systematycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest strategią trwałego usuwania owłosienia. Uszkadza włos, cebulkę oraz wymienioną brodawkę – natomiast rezultatem jest brak perspektywy naprawy włoska oraz jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest po prostu skoncentrowanym światłem. W czasie kuracji emitowany jest impuls. Melanina, a więc pigment występujący wewnątrz każdego włosa, absorbuje emitowane światło. Podczas działania głowicy jest generowane ciepło, natomiast pojedynczy włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest niszczony. Efektywność lasera bazuje na tym, czy natychmiast zniszczy centralną część z włosem czy tylko je osłabi. Kilkanaście urządzeń, które montuje się w mieszkaniach albo gabinetach kosmetycznych wyłącznie hamuje mechanizm wzrastania włosa. Więc po jakimś czasie zaczynają się pojawiać nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Czucie bólu jest sprawą indywidualną, jednakże nie można na pewno ogłosić, że depilacja laserowa wcale nie boli. W trakcie wysyłania impulsu Klientki mówią o tym, iż doznają niewielkie ukłucia bądź mrowienie. Najsłabsza bolesność jest wskazywana przedramionach i łydkach, natomiast najmocniejsza w strefach intymnych i pach. Jest to jednakże rzeczywiście niewielki, nic nie znaczący dyskomfort, bowiem na stałe uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Pojedynczy zabieg z całą pewnością nie wystarczy. Wiązka lasera usuwa w trakcie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W części przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednak u jednej piątej pacjentów nieodzowne są terapie przypominające, gdyż zazwyczaj w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wkrótce są w stanie zacząć rosnąć i trzeba udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Kolor włosów do niedawna był niezwykle istotny, zaś lasery dostępne na rynku nie umiały poradzić sobie z włosami złotawymi, rdzawymi lub popielatymi. Blond owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do epilacji z użyciem lasera, bowiem lasery medyczne miały kłopot z rozgraniczaniem włosa od skóry. Współcześnie korzysta się głównie z aparatury Palomar Vectus, który jest uzbrojony w wysokiej jakości urządzenie do oceny cebulek włosów z macierzą i brodawką oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się realne depilowanie choćby wyjątkowo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy bardzo ciemne – czarne, ciemnobrązowe – i jasne, np. miedziane i we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dostrojony do koloru włosów i odcienia skóry, by krótko mówiąc nie doszło do żadnych oparzeń. Parametry są zatem zawsze bardzo dokładnie dostrajane, aby Klientki czuły maksymalny komfort w trakcie usuwania owłosienia.

Kto bynajmniej nie może wciąż skorzystać z kuracji epilacji za pomocą lasera? Naturalnie Panie, które posiadają siwe włosy. Są one całkiem pozbawione pigmentu, a zabieg po prostu się nie powiedzie.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być odżywiona, krótko mówiąc nie może być na niej najmniejszych skaleczeń, ani wysuszonych partii. Na kilka dni przed terapią dobrze jest poświęcić parę chwil na przyzwoitą pielęgnację. Przed samym zabiegiem skóra musi obowiązkowo być oczyszczona (bez smarowideł wyszczuplających, kremu barwiącego itp.). Nadzwyczaj ważne jest również porządne ogolenie skóry, bo wcale nie można epilować skóry podrażnionej. Szczegółowe ogolenie daje gwarancję wygodnego i w miarę bezbolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed sekwencją zabiegów każda kobieta bezwzględnie powinna omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyłączenie przeciwwskazań. Później dostosowywana jest do partii ciała głowica – mniejsza bądź o większych gabarytach w zależności od określonej partii ciała. Większą stosuje się na dużych rejonach, m in. plecach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przystawiana do wybranego rejonu na tzw. „zakładkę”. Z boku prezentuje się to w ten sposób, iż specyficzna lampa z wiśniowym oświetleniem jest przystawiana raz za razem do ciała. Po terapii kosmetolog naciera balsamem uśmierzającym ból cały rejon, na którym zabieg był prowadzony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Od razu po zabiegu oraz przez co najmniej kilka kolejnych dni trzeba koniecznie pokrywać miejsca po depilacji laserowej balsamami, które w swoim składzie mają panthenol bądź pozostałe substancje chłodzące i łagodzące. Przez mniej więcej jeden tydzień absolutnie nie można stosować peelingów, trzeba unikać kosmetyków wysuszających, światła słonecznego, basenu i sauny. Jeśli pojawią się strupki, w ogóle nie wolno ich przerywać (gdyż powstaną wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser Palomar Vectus jest dedykowany do epilacji całego ciała. Możemy zatem pozbyć się raz na zawsze nadmiernego owłosienia z łydek, stref intymnych, pod pachami. To dobry zabieg dla osób, które mają nadmierne owłosienie w obszarze twarzy czy na pośladkach oraz sprawia im to dyskomfort, np. na basenie.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest parę typów dolegliwości, które są podstawowym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Zaliczają się do nich między innymi nienadzorowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia nowotworowe, bielactwo czy aktywne infekcje skóry. Kosmetolog absolutnie nie zrobi zabiegu, jeżeli zażywamy preparaty z retinoidami bądź pijemy pewne zioła. Zabieg musi koniecznie być zrobiony w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, gdyż wówczas możemy z nim omówić określone problemy pojawiające się wyraźnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Generalnie rzecz biorąc, kuracji depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego wolno poddać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Należy wprawdzie pamiętać, że po sesji absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku zażywać kąpieli słonecznych, wędrować na basen bądź korzystać z balsamów z alkoholem (intensywnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg powinniśmy wykonać w ostatnich dwóch miesiącach roku, bo ostatni zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Całkowita terapia przebiega całkiem długo, bo kolejne wizyty muszą być przygotowywane w optymalnych odstępach czasu. Zima zatem to dobry okres, ażeby zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, zaś wiosna, aby odsłonić ciało oraz pochwalić się delikatną skórą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej wejdź w odsyłacz z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.