Endermologia usuwanie cellulitu Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie wad zgryzu – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry już po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega zabieg Endermologii?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspiera wydalanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu ?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy i zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie znaczące jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głównej mierze pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga także systematyczna aktywność fizyczna. Trzeba jednak uważać, by nie przemęczać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania zabiegu endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Większość z nich łączy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową także urazy i choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie obszary także należy ominąć.

Endermologia Toruń

 

Komentarze są wyłączone.