Depilacja nóg woskiem – jak depilować by nie bolało

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Turystyczny termos – który najlepszy i jak go wybrać
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do biura – Toruń
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana technika pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na długi czas. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z jakiej mają być usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być zaledwie lekko rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową dobrze jest się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto zastosować dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort podczas usuwania. Planując depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane efekty.

Przed depilacją należy koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie istotne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Komentarze są wyłączone.