Depilacja laserowa

ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, by włosy nie odrastały ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba powtarzać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie prądu stałego i tym samym niszczy mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.