Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Katalogowanie stron
Maj 8, 2014
Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
Marzec 21, 2017

Depilacja laserowa – zapewne każda z nas chociaż raz słyszała o tym zabiegu. A czy wiecie na czym polega hirsutyzm. Trochę przypomina nazwę indyjskiej religii, jednak w ogóle to określenie nie jest powiązane z wiarą i magią. Hirsutyzm to choroba która dotyka wiele pań na całym świecie. Jest to medyczny termin nazywający najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być narażeni na tą chorobę, aczkolwiek większość mężczyzn lubi mieć ciało pokryte dość licznym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to osobisty koszmar.

U dziewczyn zapadających na hirsutyzm włoski rosną w nadmiernej ilości na nietypowych częściach ciała – w okolicach intymnych, na łydkach i co najgorsze na twarzy. Musicie przyznać, że włosy na ładniej, żeńskiej twarzy nie prezentują się stylowo i kusząco. A w sumie każda z pań marzy o tym by być zadbana i stylowa.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa efektywnie i bezboleśnie usuwa nadmierne owłosienie z jakiejkolwiek części ciała. Jest to zabieg bezpieczny, w szczególności proponowany osobom zapadającym na hirsutyzm. Wspiera łagodzenie tej szczególnej choroby, wpływając na komfort pacjentów.

Jeśli nie masz pewności czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, koniecznie zaznajom się z poniższym poradnikiem informującym o procesie epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm objawia się nadmiernym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U dziewczyn z tym schorzeniem, gęste włosy rosną nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach intymnych, ale także na twarzy, co nie wygląda elegancko. Hirsutyzm występuje jako defekt kosmetyczny. Czasami jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u ładnej 100% dziewczyny pojawia się niewielka bródka? Damski organizm produkuje za równo estrogeny ( damskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony płci męskiej. Od czasu do czasu zdarza się, że w efekcie zaburzenia gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają wytwarzać zbyt dużą liczbę hormonów męskich. Rezultatem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, jak i w pozostałych miejscach. Innymi przesłankami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pokazanie się nadmiernego owłosienia u pań mogą odpowiadać także sterydy (wykorzystywane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W przypadku zauważenia pierwotnych śladów hirsutyzmu rekomenduje się wizytę u specjalisty. Po głębokim badaniu poświadczy on diagnozę i zaleci odpowiednie preparaty, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest tylko defektem kosmetycznym. Wówczas najefektywniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. Podczas kilku sesji raz na zawsze pozbędziesz się nurtujących Cię włosków.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym tylko do pań cierpiących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że depilacja laserem w całości usuwa włosy z dowolnej partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy oświadczają, że jest to zabieg bezbolesny. Należyte skonfigurowanie lasera do natury skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas każdej sesji. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak odporne jest Twoje owłosienia. W każdym razie rezultat ostateczny jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda medyczna nazwa) laser przesyła wiązkę energii, która zostaje skonsumowana przez melaninę włosa (barwnik). Rezultatem tego procesu jest trwałe zniszczenie struktury włoska, który przestaje dojrzewać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Spowodowane jest to etapem wzrostu włosa. Promień lasera pochłaniany jest wyłącznie przez włoski, które widoczne są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie dostaną odpowiedniej ilości wysyłanego promieniowania minimalnej do ich zniszczenia. Dopiero po kilku wizytach wszystkie włoski zostają zredukowane.

Jak mówi spora liczba ludzi, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Gęste włosy rosnące na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie dziwi nas, że kobiety z hirsutyzmem decydują się na tą skuteczną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie jedynie zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich osób, u których przesadzone owłosienie powoduje spore kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich dziewczyn, nie czekaj ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu pozbyć się owłosienia dla swojej wygody? W takim razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, salon dostarcza profesjonalną depilację laserową przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z najpopularniejszych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Pragniesz posiadać piękną i zadbaną skórę? My Tobie to zagwarantujemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do witryny tutaj: depilacja laserowa Toruń

Komentarze są wyłączone.