Depilacja laserowa – nowatorski sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020

Maszynki oraz kremy do golenia, kosmetyki opóźniające rośnięcie włosów, depilacja ksenonowa – to przypuszczalnie najpopularniejsze zwyczaje usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one wydajne? Zapewne zdają egzamin na kilka albo kilkanaście dni, tylko po tymże czasie procedurę należy powtórzyć. I to właśnie jest fundamentalny powód odnalezienia depilacji laserowej – inaczej zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. Bynajmniej nie jest to koncept nowy, gdyż dopiero co dużo osób umawiało się na zabiegi z użyciem Light Sheer Duet. Obecnie najnowszym oraz najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy stworzyli, a w dalszej kolejności zastosowali w praktyce oba lasery diodowe, za drugim razem zamontowali bardziej jednolitą wiązkę światła. Takie rozwiązanie pozwoliło na zwiększenie skuteczności zabiegu, ograniczenie czasu jego przeprowadzania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem oraz mamy możliwość ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry szczególnie podatnej na uczulenia bądź ciemnej. Mają szansę z niego skorzystać osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji albo posiadają słabe naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który otrzymał dużo prestiżowych nagród. Co nie mniej znaczące, w ogóle nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Zazwyczaj potrzeba od 3 do 5 sesji, ażeby dokładnie usunąć wszelkie włoski. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy kilka partii, przykładowo przedramiona oraz stopy za jednym razem, wówczas kosmetyczka jest w stanie to wykonać podczas pojedynczej wizyty. Tak naprawdę liczba zabiegów zależy od typu owłosienia oraz poziomu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włosy wyraźnie rozpoznawalne, najmocniejsze, które są w ostatniej fazie wzrostu. Nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wyrastają jednocześnie, dlatego laser niszczy blisko 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa na 100% zapewnia zadowalające efekty?

Z całą pewnością są one o wiele lepsze niżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w czasie życia są w stanie dać się zauważyć tylko indywidualne włosy (przykładowo w wyniku w okresie przekwitania). Panie, jakie zdecydowały się na ten zabieg oraz wydają swoje oceny na forach w 99% są zadowolone z efektów. W szczególności, że jest to świetna metoda na wrastające włoski. A konkretnie? Zgubnym wynikiem nieuważnych depilacji albo najzwyczajniej w świecie dyspozycji są małe ranki na skórze, czerwone grudki bądź krosty. Mogą też dać się zauważyć stany zapalne, a wówczas wizyta u lekarza jest nieraz niezbędna. Włosy wcale nie mogą przeniknąć przez skórę oraz pozostają w niej. W meszku włosowym zaczyna kumulować się ropa, a wówczas tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, ażeby poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przybliża do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie oceny włosków oraz przystosowanie siły wiązki światła. Lasery starszego rodzaju absolutnie nie posiadają takiej opcji, dlatego przed konsultacją warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Nowoczesny czytnik weryfikuje parę paramentów jednocześnie, m.in. koloryt oraz spójność włosów. W zasadzie nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie powodowało ból albo wystąpią oparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najważniejszy pozytyw należy uznać wygospodarowany czas, ponieważ nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie tak, jak wykonywaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie należy także nabywać kolejnych golarek, inwestować w markowe urządzenia używane w domach, męczyć się z rozgrzewaniem wosku i bólem. Kobiety preferują epilację z powodów typowo użytecznych. Mają szansę naturalnie wyruszyć na plażę w kostiumie, absolutnie nie muszą wstydzić się odosobnionych sterczących włosków ani krosteczek. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Sporym walorem dla kobiet depilujących bikini jest szansa znieczulenia owego szczególnie wrażliwego miejsca. Chłodzący żel zmniejsza intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów przekazywanych przez laser. Do pozostałych walorów można zaliczyć brak efektów ubocznych po zabiegu (należałoby jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niezwykle drogie, więc warto przejrzeć miejscowe propozycje oraz ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawe informacje

W czasie trzeciej sesji laserem leczniczym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od prawie 90% włosków

Z wykorzystaniem Palomar Vectus mamy możliwość niszczyć włosy nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było ograniczać zbędne owłosienie

Możemy wyszczególnić cztery modele laserów, używanych dziś na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja laserowa, kliknij w link i zobacz najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.