Pozycjonowanie stron www
6 maja, 2014
Katalogowanie stron
8 maja, 2014
 

Czy istnieje sprawdzony sposób na zwiększenie popularności strony wśród użytkowników internetu? Tak - jest to stworzenie własnego zaplecze SEO.

Najpierw skoncentrujmy się na kilku istotnych kwestiach. Co mamy na myśli mówiąc "popularność strony w internecie" i co kryje się pod pojęciem SEO? Popularność strony internetowej możemy rozpatrywać na trzy sposoby. Po pierwsze jest to liczba linków kierujących z innych stron, po drugie jest to liczba bezpośrednich wejść na stronę z poziomu użytkownika, a po trzecie jest to ilość linków osadzonych w mediach społecznościowych. Zaplecze SEO tworzy się dla zwiększenia potencjału pierwszej wspomnianej przez nas metody, czyli linkowania w innych źródłach.

Żeby dobrze zrozumieć na czym tak dokładnie polega tworzenie zaplecza SEO, musicie wiedzieć czym tak właściwie jest SEO. SEO jest to angielski skrót od wyrażenia "search engine optimization" tłumaczonego na język polski jako pozycjonowanie. Rozwińmy trochę to pojęcie. Pozycjonowanie w bardziej precyzyjnym rozumowaniu oznacza zbiór procesów, których efektem jest podwyższenie pozycji danej strony w wynikach wyszukiwarek internetowych. I właśnie wśród najpopularniejszych metod pozycjonowania wymienia się tworzenie zaplecza SEO.

 
Jak tworzy się zaplecze SEO? W zależności od potrzeb Klientów budowanie zaplecza SEO może zająć kilka godzin, lub nawet kilka tygodni.

Zaplecze SEO to najczęściej zbiór kilku stron internetowych powiązanych tematycznie z pozycjonowaną stronę Klienta. Mogą one wyglądać podobnie lub różnie - wszystko zależy od Ciebie. Mogą być stworzone w formie bloga, jako forum internetowe, lub jako zwykła strona przedstawiające konkretny produkt. Wiesz już jak wygląda zaplecze SEO. A w jaki sposób wpływa ono na pozycjonowaną stronę?

W każdej z stron zapleczowych umieszcza się linki prowadzące do macierzystej strony internetowej. Tak zwiększa się liczbę wyświetleń, która jest brana pod uwagę przy umiejscawianiu stron w rankingu Google. A im wyżej strona znajduje się w naturalnych wynikach wyszukiwania, tym więcej osób będzie nią zainteresowanych. Warto jest stworzyć strony zapleczowe, czy to na własną rękę, czy korzystając z pomocy profesjonalnej agencji SEO.

Tworzenie zaplecza SEO to usługa inna niż wszystkie. Takie rozwiązanie równocześnie zwiększy potencjał Twojej strony i wpłynie na jej pozycję w Google.

Komentarze są wyłączone.