Lifting – zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie spada, co sprawia, że staje się ona zwiotczała i ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zachować młodość na dłużej, mogą poddawać się zabiegom, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak same działania przeciw starzeniu się nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, nowe metody są co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, jednak są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na sile ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Docierają znacznie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technologia HIFU może być również używana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, by nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po pierwszym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest doskonałą metodą redukcji cellulitu, blizn i rozstępów. Metoda nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii kryje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych płynów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w skutek czego unoszą wiotką skórę i modelują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest również użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dobrane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny i nie widać oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wpuszcza się w tkankę podskórną albo pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co przynosi pożądane oraz trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Co więcej może również zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich celem jest podnoszenie skóry, która z upływem lat staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Głównie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, żuchwa, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z niektórych części ciała może być za ciężka, żeby utrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici używane podczas operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z kilku surowców takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i zazwyczaj są długie na około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat wcześniej lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna i znacznie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak inne techniki, laser ma na celu natężenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, modelując owal twarzy. Korzystnie wpływa też na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najbardziej znany sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje precyzyjne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, by osiągnąć przewidywany rezultat. Taki lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką powierzchnię twarzy lub szyi ma poprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na końcowe rezultaty trzeba czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Komentarze są wyłączone.