Termosy obiadowe, przydtane do pracy jak i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – zabiegi odmładzające
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi laserowe
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na rynku widzimy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu zaprojektowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas są świadomi czym jest termos, aczkolwiek mała część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, skomponowane z podwojonych ścian, pomiędzy którymi jest przestrzeń pustki termicznej. Ściany są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Strata ciepła jest również minimalizowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która oprawiona jest warstwą odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że termos utrzymuje nasz posiłek lub nasz w idealnej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć tysiące rodzajów termosów, mamy możliwość przebierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, przykładowo, są produkowane termosy tradycyjne, znane każdemu, o standardowym wyglądzie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do żywności, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są praktycznym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, to znaczy są one primo, sporo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o działanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, po szczytach górskich, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez konieczności spędzania dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Istotną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i stalowe, które bardzo dobrze dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, jako, że te szklane nie są tak trwałe. Kolejna kwestia jaką należy przemyśleć przed nabyciem jest zakrętka, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z uszczelką i łączony. Na wyprawę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten rodzaj ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wyprawę warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu możemy mieć pewność, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; ponadto, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym użytkowaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.