Termokubek idealny

Nowoczesne sposoby termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Kubki termiczne dla każdego
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny idealny

O termokubkach przypominamy sobie w głownej mierze w czasie zimowo-jesiennym, jeśli chcemy zabrać gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że temiczne kubki nie tylko utrzymują gorąco, ale także sprawdzają się do noszenia zimnego napoju latem. Który kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy bardziej interesujesz się turystycznymi termosami. Najlepszy kubek termiczny na długo utrzyma goraco herbaty albo chłód napoju. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać cały czas, tym bardziej że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, kupując kubek termiczny?

Jeżeli przwidujemy zakup termicznego kubka, warto na początek ocenić parę ważnych elementów. W głównej mierze niezwykle istotny jest materiał wykonania. W ten sposób ocenimy jego przeznaczenie i poziom zatrzymania ciepła lub zimna. Drugim składnikiem jest przykrywka . Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno w środku na odpowiednim stopniu, ale także zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Warto również ocenić kształt kubka termicznego i jego objętość. Kubki o małej objętości zawiodą na dłuższych wyprawach, ze względu na to w tej sprawie powinniśmy dostosować rozmiar kubka termicznego do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a jeśli chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do pracy lub do biura

Kubki termiczne często kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak dopasować od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie mają dłuższy okres trzymania temperatury. Możemy wybrać wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Rzadziej do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one krócej trzymają temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie dobry dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Choćby dlatego, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej trwały na zniszczenie.

Który kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być szczególnie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu z reguły kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem tanie, mają wiele kolorów i wzorów, a poza tym są wygodne. Bez oporu zmieszczą się do plecaka oraz są nietrudne w użytku. I chociaż słabiej zachowują ciepło lub zimno oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy kubek termiczny nada się także na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie zależy nam na długotrwałym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest ważne, lepiej zdecydować się na kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, wygodne, a ponadto są wolne od związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Planując wycieczkę szczególnie najważniejsze, aby kubek termiczny przez wiele godzin utrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Z uwagi na to doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę jest stalowy kubek. Takie termiczne kubki najdłużej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło na wiele godzin. Dodatkowo mają solidną konstrukcję i są niewzruszone na uszkodzenia. Wadą kubka stalowego termicznego jest jego waga, dlatego że jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W aucie musimy szczególnie uważać, dlatego kubek termiczny do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz świetnie zachowuje zimno lub ciepło. Kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do auta. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są wytrzymałe oraz świetnie zachowują ciepło lub zimno napoju.

Najlepszy kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty z reguły myślimy nad dobrym wyglądem, więc najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój wyjątkowy charakter, natomiast ceramiczne kubki wielką ilość ładnych kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki również cechują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.