Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
30 marca, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
2 kwietnia, 2017
dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

Od kiedy istnieją wycinanki z papieru?

Czym są wycinanki? Przecież zna je naturalnie każdy z nas! Często przycinanie różnorakich układów z kolorowego papieru, gazet albo kartonu definiuje się jako „zręczność marnowania papieru”. Mówiąc w skrócie wycinanka powstaje z obcięcia większej ilości papieru w taki sposób, aby reszta przetrwała w pojedynczym kawałku. Nie tylko dzieci kochają zostawać przy stole oraz stwarzać wielorakie wzory, natomiast w dalszej kolejności doklejać je na ściany czy przywieszać w pokoju. Czy na weselu kolorowe wycinanki papierowe mogą być wdzięcznym dodatkiem? Czy mogą pełnić rolę oryginalnej, przyciągającej oko dekoracji? Oczywiście mogą, ale powinny być wykonane niezwykle starannie. Trzeba używać wyłącznie niezmiernie ostrych narzędzi, m in. nożyc albo skalpeli. W ubiegłych czasach posiłkowano się nożycami do ścinania owiec, gdyż były nadzwyczajnie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z których teraz wytwarza się przeurocze dekoracje ślubne, były niesamowicie popularne w Chinach (bo to naturalnie tam wymyślono papier). Z pięknych, barwnych wycinanek tworzono błyskotki do włosów głównie dla pań z dynastii Tang. Za to na chińskich prowincjach, kiedy kończyły się plony, kobiety siedziały razem do stolika i robiły wówczas niezwykłe wycinanki z papieru. Każda panna musiała wyszkolić się z kilkunastu metod wycinania wzorków, bowiem przed ślubem były punktowane jej umiejętności. Meksyk był następnym państwem, w którym wycinanki cieszyły się dużą renomą. Wycinano różne wzory z bibuły i wtedy wieszano je na sznurach na ulicy. Bardzo często robiono to z okazji wesela, chrzcin czy innych świąt liturgicznych. Ozdobione miasto musiało wtedy wyglądać fantastycznie!

W naszym kraju wycinanki są widoczne w sztuce narodowej, konsumpcyjnej i modzie. Coraz chętniej młodzi ludzie stawiają się na samodzielnie tworzone zaproszenia, elementy zdobnicze w Kościele, numerki weselnych stołów i różne inne dekoracje weselne. Wycinanki z papieru na kilkudziesięciu weselach wcale nie są tylko nic nie znaczącym tłem, ale niejednokrotnie stanowią nadrzędny motyw. Przykładowo podczas świąt Wielkiej Nocy królują papierowe wycinanki z elementami kwiatowymi i zwierzęcymi.

Dekoracje ślubne wycinane z papieru

Jest kilkanaście metod tworzenia wycinanek z pięknego papieru, jednakże do najbardziej typowych przynależą te tworzone ręcznie oraz laserowo. Pierwsze są niesłychanie drogie, bo każda oddzielna wycinanka jest produkowana na jednostkowe zamówienie. Niemało czasu zajmuje przygotowanie szkicu, zaś w następnej kolejności przygotowanie kilku identycznych egzemplarzy. Wycinanki laserowe są o wiele tańsze, ale nie mają – jak to się zazwyczaj powtarza – „duszy”. Na wesele z całą pewnością dobrze jest dopasować droższą alternatywę, jeżeli zależy nam na dokończeniu każdego detalu.

Interesującym konceptem są karteczki z życzeniami. Sprawdzą się nie tylko w przypadku ślubu, ale też na inne okazje, m in. narodziny dziecka, Dzień Babci, z okazji Nowego Roku bądź I Komunię. Na tej kartce możemy umieścić samodzielnie napisany wiersz oraz podpisy członków rodziny. Te panny młode, które są faktycznie odważne, mogą wykonać biżuterię z kolorowego papieru, m in. ozdobę włosów. Zwłaszcza, iż klasycznie każda kobieta na ślubnym kobiercu ma włożone drogie błyskotki. Absolutnie nie chodzi tu o oszczędzanie, lecz o zahipnotyzowanie wszystkich zaproszonych osób w unikalny sposób. Skonstruowanie takich dekoracji ślubnych możemy polecić osobie, która zajmuje się tym na co dzień.

Dekoracje weselne nie-papierowe

Ślub jest ważnym przeżyciem, dlatego dekoracje weselne powinny być bezbłędnie dopasowane do charakteru, w jakim będzie się ono odbywało. W tym roku spora ilość osób przygotowuje wesele w charakterze „wielkoprzemysłowym” albo w stylu „trochę tego, trochę tamtego” Pierwszy styl bazuje na zastosowaniu „fragmentów taśmowych”, zaś zazwyczaj sama uroczystość odbywa się w wynajętym spichlerzu bądź starszej fabryce. Natomiast drugi jest trendem „niezależnym”, w jakim rządzą elementy roślinne i złudny nieład. Wykwintne imprezy, na jakich przybyli goście ubrani są w eleganckie garnitury oraz suknie, pomału tracą swój dawny blask. Współcześnie przeważają prawdziwe oleandry we włosach, lampiony brokatowe zawieszone w kilku miejscach na sali, ciasta ślubne skonstruowane w stylu vintage oraz kostiumy dla przybyłych gości rodem z balów kostiumowych. Wszystko w rzeczywistości zależy od naszej inwencji i… profesjonalnego realizatora wesel. Dekoracje weselne obowiązkowo muszą budzić zachwyt, jednak krótko mówiąc nie taki, który zupełnie „osłoni” parę młodą. Przed tak niezwykłym dniem należy skrupulatnie zanalizować, czy wszystkie detale są ostatecznie opracowane. Skonstruowania elementów zdobniczych absolutnie nie można odkładać na ostatnią chwilę.

Jeżeli jesteś zainteresowana opracowywaniem niezwykłych ozdób albo planujesz wynająć scenografa na swój ślub, wejdź w link tutaj – Dekoracje ślubne Toruń – a bez wątpienia wynajdziesz wszelkie niezbędne informacje.

Komentarze są wyłączone.