Adwokat rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Księgowość kadry i płace – praca w zawodzie
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowatorski sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia
2 września, 2020

Jak przygotować się do rozwodu?

Co faktycznie naprawdę dzieje się podczas procesu sądowego? I czy sędzia wymierzy w stronę małżonków tylko przykre zapytania? W jaki sposób przyszykować się do procesu, żeby dostać rozwód? Zacznijmy od tego, że dzisiaj rozprawy w kwestii rozwodów niestety nie są niczym wyjątkowym. Dużo obywateli wraz z kolejnymi miesiącami widzi swój błąd, który popełnili w sprawie wyboru sympatii. W wielu przypadkach partner oszukuje, nadużywa alkoholu bądź innych środków odurzających czy znęca się psychicznie. W niniejszej okoliczności każdy z nas ma prawo zdeponować pozew o rozwód oraz wypatrywać potrzebnego wyroku sądu. Czekanie na holu przed salą na otwarcie rozprawy zapewne jest niesłychanie stresujące. Nie ma się jednak czego bać. Powinnyśmy mieć standardową wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie rzeczywiście na niej pytał. Jeżeli czujemy, że bez pomocy nie damy sobie rady, należałoby wtedy zwrócić się do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam skumulować kompletne wskazane formularze.

Postępowanie w sprawie rozwodu realizuje zwyczajowo trzech sędziów, z czego środkowy jest sędzią przewodzącym, zaś dwaj na brzegach – to adwokaci ławnicy. Proces dzieje się bez udziału publiki, więc z wyjątkiem sędziów, współmałżonków oraz plenipotentów nikogo więcej nie powinno być podczas tego wydarzenia. Nie musimy się więc zadręczać, że przyjaciółka z firmy dowie się za dużo o naszym małżeństwie lub o tym, co właściwie dzieje się z naszymi małoletnimi dziećmi. Kolejnymi etapami rozprawy są: rozpytywanie małżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie partnerów oraz wreszcie – wydanie orzeczenia.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia najczęściej zapoczątkowuje od zadawania wszechstronnych zapytań. Czy współmałżonkowie prowadzą solidarnie gospodarstwo domowe? (jeśli nie, wtedy sąd pyta od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak wygląda sytuacja z dziećmi? (czy są pełnoletnie, kto aktualnie ma nad nimi opiekę, jeżeli matki bądź ojca w niniejszym gospodarstwie praktycznie w ogóle nie ma); czy przedtem toczyły się wobec jednego z współmałżonków rozprawy familijne? I czy jest w ogóle jakakolwiek sposobność na uratowanie małżeństwa? Po niniejszych pytaniach sędzia przechodzi do odpytania obserwatorów zdarzeń. Może to osiągnąć na początkowej rozprawie albo dopiero na drugiej. Na wstępie przesłuchiwani są przyjaciele strony powodowej, zaś później – strony pozwanej. Od liczebności obserwatorów zdarzeń zależy ilość spraw, zaś każdy z partnerów ma szansę zwracać się do nich z pytaniami. Jeżeli małżonkowie i świadkowie będą już wysłuchani, to sędzia przechodzi do przepytania partnerów. Mają szansę oni opowiedzieć swój punkt widzenia, odnieść się do tego, co właściwie rzekł któryś z najbliższych albo sam partner.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wówczas, gdy ucierpiałoby na werdykcie dobro dziecka, szczególnie nieletniego
  • Pozostawałoby to w rozbieżności z normami współżycia społecznego
  • Rozwodu żąda wyłącznie winny partner, m in. ten który dokonał nielojalności (drugi współmałżonek musi wyrazić aprobatę na rozwód)

Wszystko może przyspieszyć adwokat rozwodowy

W sporej ilości kłopotów ma możliwość pomóc nam prawnik, szczególnie jeżeli zmierzamy do tego, żeby sędzia orzekł winę jakiejś ze stron za upadek małżeństwa. Możemy się również do niego udać wtedy, jeżeli: strony zajmowały ogólnodostępny dobytek, zaś jedno z nich ma działalność gospodarczą w stadium niewypłacalności; zamierzamy, aby zostały zasądzone alimenty na drugiego partnera albo na niepełnoletnie dzieci; pragniemy mieć całą kontrolę rodzicielską albo pragniemy pozostałej stronie uszczuplić stosunki z dzieckiem; sprawa wymaga osądzenia systemu wykorzystywania ze wspólnego mieszkania, jego podziału albo powierzeniu go jednemu z partnerów; powinno się osądzić rozdział zupełnego dorobku. Adwokat ma możliwość nas poratować nie wyłącznie w okoliczności rozwodu, ale też w czasie separacji. Należy nadmienić, że rozwód oraz separacją oznaczają dwie rozmaite rzeczy, które choć są podobne, ale różnią się konsekwencjami. Wyrok sędziego o rozwodzie sprawia, że małżeństwo przestaje egzystować. W sytuacji separacji związek małżeński jeszcze funkcjonuje formalnie. Osoby, które postawiły na separację, z jakichkolwiek powodów wcale nie chcą zdecydować się na rozwód, m in. jeżeli są religijne albo posiadają na wychowaniu nieletnie dzieci. Występuje również coś takiego, jak separacja praktyczna, w której mąż oraz żona mieszkają oddzielnie, a mianowicie nie zajmują tego samego lokalu.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Bezwzględnie musimy nosić w torbie wszelakie dowody obciążające przeciwną stronę, jeżeli zależy nam na osądzeniu wyłącznej winy. Powinny to być fotografie, wiadomości z telefonu, wiadomości elektroniczne bądź filmy. Trzeba pokazać, że małżonek, m in. dokonał niewierności bądź stale nadużywa trunku. Skoro staniemy przed sędzią nie mając dowolnych dowodów w niniejszej kwestii (albo nie mając obserwatorów zdarzeń) otrzymanie rozwodu potrafi przebiegać niezmiernie przewlekle. Rozpoznanie sędziego będzie bazowało na przesłuchaniu małżonków i obserwatorów zdarzeń. Jeżeli potrzebujesz skutecznego adwokata, to kliknij w ten odsyłacz – Adwokat rozwodowy

Komentarze są wyłączone.