Wybielanie lampą Beyond

Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć?
21 września, 2020

W jaki sposób wybielać zęby, aby uzyskać pożądany skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi metodami od stomatologa jest oceniane jako jeden z najbardziej efektywnych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od sposobu, można łatwo odzyskać biel zębów o kilka tonów. Z reguły wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, powstałych ze stosowania np. kolorowej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do głównie wskazywanych należą soki, kawa lub różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było zmniejszanie skutków spożywania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na profesjonalne zabiegi wybielające w klinice dentystycznej, np. naświetlania specjalnymi lampami.

Najlepsza lampa wybielająca zęby

Najskuteczniejsze profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich zaprojektowanymi z tego powodu specjalnymi lampami. Taki sposób wybielania gwarantuje świetne rezultaty już po jednym razie.

Wśród najpopularniejszych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, jaka oferuje przyzwoite oraz trwałe skutki nawet po pierwszym zabiegu wybielania. Oprócz tego taka metoda usuwa do 98% bakterii zbierających się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym narzędziem, z ramieniem obracającym się o 360°, co oznacza, że może być dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza wygodę i dokładność pracy. Co więcej również natężenie naświetlania może być dopasowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami stomatologa. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak rozległe są przebarwienia.

Więcej technik wybielania

Większość ludzi marzy o cudownym oraz zupełnie białym uzębieniu. Z uwagi na to na rynku znane są odmienne techniki wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najczęściej stosowanych są wszelkiego rodzaju pasty wybielające . Dość efektywnie eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie powszechne są lakiery, paski oraz wybielające żele do samodzielnego nakładania. Kupuje się je na przykład w sklepach lub w aptece, ale często jest to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między nimi.

Niewiele osób pamięta, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest fachowe usuwanie osadów u stomatologa np. przez zabieg scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia wybielenie zębów. Następnym sposobem dostępnym u stomatologa są również specjalne nakładki. W porównaniu do tych dostępnych w aptece są na wymiar dostosowywane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie u dentysty oraz nosi je zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Co robić, aby wybielanie było efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Jak obecnie mamy świadomość, że wszystkie domowe sposoby, choć odrobinę dają efekt, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo oraz często drażnią dziąsła. Stomatolog na podstawie swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, która metoda z tych polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Ponadto obejrzy zdrowie zębów oraz dowie się, czy przed zabiegiem wybielania niezbędne będzie najpierw leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania , należy pamiętać o tym, aby kupowane były one z zaufanych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające bezpieczniej kupić w sprawdzonych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Niezwykłe promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie w klinice dentystycznej. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta stosuje certyfikowane wyroby, a dzięki swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile trzeba czekać aż widoczne będą rezultaty wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa natychmiast. Np. wybielanie metodą nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki rezultat, ale trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Zazwyczaj po wybielaniu należy również przenieść się na tzw. białą dietę, aby nie zepsuć świeżo uzyskanego efektu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie trwały.

Efektywność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Wyeliminowanie przebarwień powstałych na skutek diety pokazuje naturalny odcień zębów, które nie zawsze są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają barwę np. na skutek stosowanych leków lub w przypadku martwych zębów. Wtedy nie osiągniemy całkowitej bieli środkami wybielającymi z apteki, ani fachowym wybielaniem w klinice dentystycznej.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów jest nieskuteczny? Wtedy podejmujemy inne estetyczne zabiegi znane u stomatologa. Skutecznym sposobem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, które trwale zakładamy na zęby, mają dużo zalet. Obok tego, że możemy dopasować ich barwę do potrzeb pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać również niewielkiej korekty kształtu zębów (np. usuwanie diastemy). Z uwagi na to warto przed zabiegiem wybielania skontaktować się ze stomatologiem, aby ocenił, która metoda będzie dla nas efektywna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Komentarze są wyłączone.