Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozbudowy technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest niemal od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele metod, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na końcowy rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie powstała możliwość sprawdzenia efektu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale także zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych łączy się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zespoić się z kością, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można założyć od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant stomatologiczny całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia o wiele widoczniejsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która usuwa przebarwienia, a obok tego usuwa do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów klinice stomatologicznej jest bardzo wygodny oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez problemu regulować natężenie lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można naprawić również za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym albo do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się na zęby. Licówkami można ukryć trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

 

Licówki Toruń

Komentarze są wyłączone.