Gabinet stomatologii estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie kierowców pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozbudowy tecjnologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest właściwie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie istnieje możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można wykonać mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera aplikację implantu zębowego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a przy okazji usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania w klinice dentystycznej jest niezwykle komfortowy oraz nie zajmuje wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować natężenie lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po zabiegu endodontycznym lub do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Dzięki nim da się zakrywać trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.