Sklepy internetowe – jak otworzyć

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar własnej produkcji – maszyny do produkcji
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Kupujemy dom
30 sierpnia, 2020

XXI wiek to ciągły proces rozprzestrzeniania się modelu konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, ciągle szukają kolejnych rozwiązań i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Kupowanie wytwornych artykułów to pierwsza sprawa, lecz bierzemy pod uwagę też detergenty, wyżywienie – w skrócie – to, co jest nam konieczne do życia. Dużo ludzi sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i co za tym idzie, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Receptą może okazać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Sami znamy pewnie dużo modelowych jednostek, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Nabywają produkty hurtowo w markecie dwa razy w miesiącu, by przyoszczędzić sobie regularnego wychodzenia po niezastąpione produkty. Obecnie przykładowe sieci idą jeszcze wyżej i proponują im przywiezienie asortymentu do miejsca zamieszkania.

Wyżej przywołana płaszczyzna dotyczy szczególnie osób zarobionych, przesiadujących długo w biurze. Nie wyglądają na zachwyconych, kiedy muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. Pracoholicy skwapliwie wykorzystują wtedy e-sklep i masowo zamawiają prezenty dla bliskich. Biorąc to pod uwagę – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, i co widać w analizie – dosyć sporą.

 

Wiemy zatem jaki pierwszoplanowy powód utworzenia e-sklepu, toteż w tej chwili winniśmy zastanowić się jak nasz sklep ma wyglądać. Nie ma sensu porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma nam dać określone zarobki, wówczas zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Rozpatrzenie mocnych i gorszych stron, widoków i ryzyka to zupełna podstawa. Dotyczy to zarówno Waszego nowego sklepu, jak i otoczenia konkurencyjnego. Musimy sprawdzić jakie liczby osiągają, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Następnym etapem jest wyselekcjonowanie grupy , do której chcemy trafić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Założony przez Ciebie sklep online może być skierowany do Nabywcy wszechstronnego, który zyska możliwość wyboru spośród wielu kategorii produktów, lecz również dla przykładu przyciągać do sklepu internetowego głównie żeńskie grono, z powodu licznej oferty kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Rzetelnie rozpatrzcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Pamiętajcie, że otwarcie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, koniecznie trzeba zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli otworzyłeś firmę wcześniej, musisz tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Kolejna istotna sprawa tyczy się produktów. Kiedy już zdecydujemy się czy nasz asortyment wypełni coś specjalistycznego, z mniej popularnej działki, czy też produkty uniwersalne, wytwarzane na szeroką skalę, możemy się skupić na właściwym wyselekcjonowaniu kolportera. Sumienność, punktualność i bycie godnym zaufania, to powinna być lista walorów, na którą musimy zwrócić uwagę. Oczywiście czynnikiem kluczowym jest również stosunek jakości do ceny. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Masz już dostawcę? Zbliżamy się do momentu, kiedy wypada dopracować informacje dotyczące towarów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Wkraczamy w tej chwili w sferę pozycjonowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeśli pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, to w takiej sytuacji powinniśmy postawić na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – przejrzyste dla Odbiorców, lecz też zoptymalizowane pod SEO, aby wyszukiwarka taka jak Google nie miała wątpliwości co do jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – wyszukiwarka zakwalifikuje nas negatywnie i nie osiągniemy odpowiedniej pozycji w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

 

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – czas na zagwarantowanie właściwych systemów płatności. Do najpopularniejszych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań musimy również dać Klientom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Zamysł jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Czasem wystarczy nawet darmowe oprogramowanie, lecz gdy realizujemy bardzo ambitny projekt przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

 

Domena może być dostarczona wraz z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeśli tak nie jest – to w takiej sytuacji będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W przypadku hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie polecamy używania darmowych hositngów – niosą za sobą one zdecydowanie za dużo restrykcji, negatywnie wpływających na naszą pracę.

sklep internetowy

Komentarze są wyłączone.