Rekuperacja i klimatyzacja instalacja Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna energooszczędne w budownictwie pasywnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń
1 września, 2020

Nowoczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na świetne zdrowie, ale także na naszą efektywność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, stanowią bazę naszego komfortu oraz korzystnie oddziałują na motywację oraz zdolność działania. By zagwarantować sobie komfortowe warunki najczęściej rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę wewnątrz pomieszczeń gwarantując nam chłód w trakcie upałów. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Jak działa rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby uzyskać jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie przyjemnej temperatury wewnątrz pomieszczeń latem, gdy walczymy z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie idealnej temperatury we wnętrzu pomieszczeń, gwarantując ochłodę oraz komfort cieplny nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie oziębianie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z budynku. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy niszczące roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator ma zastosowanie jedynie w lecie. Wiele klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie wyręcza to co prawda zimowego ogrzewania lub pozostałych systemów grzewczych, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji budynków. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ogrzać, do czego zużywana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Wydajnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką zmniejsza zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator ma filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli wybieramy zakup któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza nie tylko reduluje nasze potrzeby na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy również oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu mieszkania jest połączenie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie korzyści z posiadania wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest termiczny komfort we wnętrzu mieszkania i dojście czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i usuwany występowanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma też pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy powstawania grzybów i pleśni. Te wymienione zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.