Klimatyzatory do domu

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie dachów
17 września, 2020

Najnowsza rekuperacja oraz klimatyzacja

Czyste powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na nasze zdrowie, ale także na efektywność. Dobra jakość powietrza I odpowiednia temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i korzystnie oddziałują na zwiększoną motywację i zdolność wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie korzystne warunki o każdej porze roku zwykle rozważamy zakup klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej reguluje temperaturę wewnątrz mieszkania gwarantując nam chłód w trakcie lata. Minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tym zakresie niezawodnie sprawdza się system wentylacji mechanicznej, czyli rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, aby uzyskać jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zachowanie przyjemnej temperatury wewnątrz domu szczególnie latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury we wnętrzu mieszkania, gwarantując chłód i komfort cieplny niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach najczęściej używanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część odpowiada za chłodzenie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się tylko w okresie letnim. Sporo klimatyzatorów potrafi także nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to oczywiście zimowego ogrzewania albo pozostałych systemów grzewczych, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą wewnątrz ma wpływ wiele różnych okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia domów wynikają ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co zużywana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem zmniejsza zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada filtry, jakie chronią jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wchodzące do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii oraz ochronę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu mieszkania jest zestawienie obu tych systemów i zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma sporo widocznych zalet. Najistotniejszą z zalet jest komfort termiczny we wnętrzu mieszkania oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odizolować się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma też dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób regulowany jest poziom wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wskazane zalety mówią o wysokiej jakości systemów. Ich pozytywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzatory

Komentarze są wyłączone.